Güneş Ürünleri – Bork.com.tr

Güneş Ürünleri

Swiss Bork Güneş Serisi

Bağışıklık sistemi; vücudu enfeksiyonlara ve diğer hastalıklara karşı koruyan, karmaşık ve çok katmanlı bir sistemdir. Bağışıklık sisteminde vücudun o güne kadar karşılaştığı tüm antijenlerin (mikropların) kaydı tutulur; bu mikroplarla bir daha karşılaşıldığında, bağışıklık sistemi mikropları tanıyarak devreye girer ve hastalık oluşturmalarının önüne geçer.

Bağışıklık sistemine dâhil olan birçok organ ve organizma, birlikte çalışarak vücudun savunma sistemini ayakta tutar. Akyuvarlar (lökositler) bağışıklık sisteminin en önemli bileşenlerinden biridir. Akyuvarların vücudun direncini düşüren organizmaları devre dışı bırakan, bağışıklık kazanmada yüksek etkili farklı çeşitleri bulunur.

Farklı organların insan vücudunun direncini artırmada sahip olduğu farklı görevler gibi, farklı bağışıklık türleri de mevcuttur. İnsanlarda iki tip bağışıklık bulunmaktadır. Bunlar; doğuştan gelen bağışıklık sistemi ve edinilen bağışıklık sistemidir.

Bağışıklık Sistemi Nasıl Desteklenebilir?

Bağışıklık sistemini güçlendirmenin en kolay ve doğal yolu sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemektir.  Bağışıklık sistemi son derece karmaşık bir sistem olduğundan sadece belli bir kısmını desteklemenin bir yolu yoktur. Bu sebeple, vücudu genel anlamda güçlendirmek ve vücuttaki diğer sistemlerin işleyişini desteklemek, bağışıklık sistemini güçlendirmek için yapılabileceklerin başına gelir.

Bağışıklığı Destekleyen Takviyeler ?

İmmün sistemi destekleyen nitelikler barındıran bitkilerden faydalanmanın bir diğer yolu ise takviye gıdalardır. Ek olarak çeşitli çevresel koşullardan dolayı bazı vitaminleri yeterince alamayan bireyler, doktorlarının tavsiyeleriyle takviye vitaminlerden yararlanabilirler. Bağışıklık sistemini güçlendirici takviyelerin bir kısmı aşağıdaki gibidir: