Omega-3 – Bork.com.tr

Omega-3

OMEGA-3 NEDİR?

Bedeniniz güçlü ve karmaşık bir makine ancak Omega-3 asitlerini kendi başına üretemez. Bu sebeple beslenmenizde balık yağına yer vermeniz gerekli. Modern yaşam tarzı ve beslenme
alışkanlıklarımızdaki değişimler yüzünden, Omega-3 eksikliği dünya çapında bir sağlık problemine dönüşmüş durumdadır. Yeteri kadar balık yemiyoruz ve yediğimiz balıklar, vücudumuzun ihtiyaç duyduğu Omega-3 miktarına sahip değildir. Gıda takviyelerinin tavsiye edilmesi de işte bu yüzdendir.
Günlük Omega-3 kullanımıyla, sağlıklı bir yaşam tarzına yatırım yapabilirsiniz.

“Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, Omega-3, sağlıklı ve daha iyi bir yaşamın önemli bir parçası. Biz, Omega-3 konusundaki uzmanlığımız ile yaşamında pozitif değişimler yaratmak isteyenlerin yanındayız. İnanıyoruz ki, gerçek potansiyelinin farkına varıp, daha iyi bir yaşama adım atmak herkesin hakkı.”

Omega-3 esansiyel yağ asitlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Bu tür yağ asitleri vücudumuzda üretilemez ancak genel sağlık ve gelişimde kritik bir role sahiptir. Dolayısıyla, beslenme ve besin destekleri aracılığıyla alınmalılardır. Vücudumuzdaki her hücrenin zarı bu yağ asitleri ile kaplıdır. Hücre zarı, besinlerin hücreye girişini ve gereksiz maddelerin hücreden atılmasını sağlar.

Sağlıklı zarları olmayan hücreler, akışkanlıklarını, bütünlüklerini ve diğer hücrelerle iletişim kurmayeteneklerini kaybeder, bu da sağlık sorunlarına yol açabilir. Omega-3 hücre zarının akıcı ve sağlıklı kalmasını sağlar. Ayrıca vücudumuzun iltihabı, kan pıhtılaşmasını, stresi kontrol etmesine yardımcı olur ve beyin gelişimini teşvik eder.
Yeterli miktarda kaliteli Omega-3 tüketiminin sağlık açısından uzun vadeli yararları pek çok
araştırmayla gösterilmiştir ve bizler de bu bilgilere dünyadaki herkesin ulaşması için gayret ediyoruz. Sağlığınız söz konusu olduğunda, bilimsel olarak desteklenen kanıtlara dayalı, en doğru kararı alabilmeniz için sizi yönlendirmek bizim misyonumuz.